Jakie wybrać książki na dzień dziecka

Dzień dziecka to szczególna uroczystość, która obchodzona jest na arenie międzynarodowej 1 czerwca. W tym dniu każde dziecko powinno otrzymać, chociaż drobny upominek! Warto kupować takie upominki, które będą rozwijać intelekt i pokazywać świat. Jednym z najlepszych pomysłów jest różnorodna literatura, którą możemy dostosować do wieku dziecka. Jakie zatem wybrać książki na dzień dziecka?

Jak dobierać książki dla dzieci?

Książki powinny być przede wszystkim dobrane do wieku dziecka. Jeżeli jest ono jeszcze bardzo młode i nie potrafi czytać, to jest to dobra okazja do tego, aby wspólnie spędzać wieczory na czytaniu bajek. Z kolei jeżeli dziecko próbuje już samodzielnie składać literki, odpowiednie książki pomogą mu w zdobywaniu tej umiejętności. Trzecią opcją są już duże dzieci, które wykazują różnorodne zainteresowania. Wówczas możemy im sprawić taki prezent, który będzie odpowiadał jego pasjom, np. atlas ze zwierzętami.

Wybierając książki na dzień dziecka z Taniej Książki wraz zwrócić swoją uwagę w kierunku dwóch propozycji: nowości i bestsellerów. Dzięki skorzystaniu z tej pierwszej propozycji mamy większa pewność, że dziecko (jeżeli nie jest to nasze, ale np. chrześniak, z którym nie mieszkamy w jednym domu) nie otrzymało jeszcze takiego prezentu. Z kolei ta druga opcja pokazuje, że dane pozycje książkowe chętnie są wybierane i czytane przez dziecko. Możemy przez to się spodziewać, że i naszemu się spodoba.

TOP 5, na które warto zwrócić uwagę

Wśród książek na dzień dziecka można zwrócić uwagę na kilka propozycji. Przedstawione poniżej dotyczą bajek, dla tych najmłodszych:

– Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawnych i sześciu lewych), autor: Justyna Bednarek;

– Detektyw Pozytywna, autor: Grzegorz Kasdepke;

– Afryka Kazika, autor: Łukasz Wierzbicki; 

– Misia i jej mali pacjenci. Spotkanie w górach, autor: Aniela Cholewińska-Szkolik; 

– W samolocie. Miś Pracuś, autor: Benji Davies. 

Wskazane pozycje, są tylko kilkoma z bardzo długiej listy szczególnie polecanych. Warto zwracać uwagę, na to, co dziecko najbardziej interesuje i w takiej tematyce dobierać literaturę.