Jaką książkę warto wybrać na dzień dziecka

Dzień dziecka zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto już teraz pomyśleć o prezencie dla swojej pociechy. Zamiast kolejnej zabawki, dobrze mogą sprawdzić się wyjątkowe książki, które wywołają ogromny uśmiech na twarzy malucha. Ciekawe historie dla najmłodszych potrafią wciągnąć nawet dorosłych, dlatego taką książeczkę można czytać wspólnie i razem cieszyć się nową przygodą. Po jakie tytuły warto sięgnąć, aby upominek sprawił dziecku dużo radości?

Jakie książki kupić swojemu dziecku?

Książki na dzień dziecka to prezent idealny! Oprócz tego, że sprawią maluchowi mnóstwo radości, to także świetnie wpłyną na rozwój jego wyobraźni, a nawet wiedzę o świecie! Mogą pomóc mu w zrozumieniu wielu rzeczy lub ułatwić przeprawę przez trudności losu. W tym celu świetnie sprawdzi się “Co robią uczucia?” autorstwa Tiny Oziewicz. Ta ilustrowana książka przeznaczona jest zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych i w prosty sposób tłumaczy świat ludzkich uczuć. Dla dzieci, które wchodzą w okres dojrzewania, dobrym wyborem może być “Niezbędnik każdej dziewczyny jak ogarnąć dojrzewanie” Anity Naik i “Niezbędnik każdego chłopaka jak ogarnąć dojrzewanie” Phila Wilkinsona. To proste poradniki, które mogą pomóc nastolatkom zrozumieć co się z nimi dzieje i jak sobie poradzić z nowymi problemami.

Idealne prezenty na dzień dziecka

Prezentem na dzień dziecka mogą być także książki fabularne, które potrafią wciągnąć każdą pociechę na długie godziny. Jeśli chce się zafundować swojemu maluchowi ciekawą przeprawę przez świat pełen magicznych stworzeń i nie lada wyzwań, to warto sięgnąć po “Opowieści z Narnii” C.S. Lewisa. To klasyka fantastyki, która napisana jest prostym językiem, więc każde dziecko będzie mogło czerpać ogrom przyjemności z czytania. Inny świat, który jest pełen magii i fantastycznych stworzeń, to świat Harry’ego Pottera! Jego przygody w Hogwarcie kojarzy chyba każdy, a kochają je zarówno duzi, jak i mali czytelniczy. Ta seria J.K. Rowling potrafi skutecznie zachęcić do czytania, a odłożenie książki staje się praktycznie niemożliwe!